Loading color scheme

Niezwykła Opolszczyzna

„Niezwykła Opolszczyzna” to cykl krótkich prezentacji ciekawych zjawisk związanych z naszym regionem. Opowiada o ludziach, miejscach, historiach. Cykl jest jednym z działań w projekcie „Naprzód i Wyżej! Winowskie Centrum Wsparcia i Integracji”. Zapraszamy do oglądania! Wszystkie filmy można zobaczyć tutaj.

Czytaj więcej
Konkurs fotograficzny "Człowiek w drodze"
  • Zapraszamy do uczestniczenia w konkursie fotograficznym: "Człowiek w drodze". Temat konkursu może być rozumiany zarówno bardzo konkretnie, jak i metaforycznie. CZŁOWIEK W DRODZE to człowiek w podróży, w drodze do pracy, na ważne spotkanie, wędrujący dokądś, pielgrzymujący, człowiek przemieszczający się w codziennych i nadzwyczajnych momentach życia.

Ale CZŁOWIEK W DRODZE to także człowiek w drodze do jakiegoś celu.  Mówimy, że nasze życie jest DROGĄ.

  • Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowym wernisażu oraz na stronie internetowej i portalu społecznościowym Facebook Organizatora konkursu.
  • Pobierz regulamin konkursu.pdf

 

logo fio

 

Zobacz filmy z serii "Rodzinne czytanie"

Stowarzyszenie bł. ALojzego Ligudy zaprasza do obejrzenia kilku krótkich filmów z serii: RODZINNE CZYTANIE. Są to bajki czytane czy też odgrywane przez dzieci i ich rodziców. Przygotowanych jest 10 odcinków, które będziemy emitowali w każdą niedzielę i każdy czwartek.

Wszystkie filmik możesz zobaczyć klikając tutaj.

logo fio

 

Rodzinne czytanie

Jednym z naszych działań w projekcie NAPRZÓD I WYŻEJ – WINOWSKIE CENTRUM WSPARCIA I INTEGRACJI było zaproszenie całych rodzin do nagrania filmików z czytanymi bajkami i opowiadaniami dla dzieci. Był to czas, kiedy z powodu epidemii siedzieliśmy w domach. Tak się zaczęło. Aż dziesięć rodzin przyłączyło się do tej zabawy – czytali rodzice i czytały dzieci, jedni wykorzystywali rysunki i ilustracje, inni przygotowywali inscenizacje a nawet kukiełki. Powstało tak aż dziesięć rodzinnych czytanych opowieści, które co tydzień umieszczaliśmy na Youtube. Dziękujemy wszystkim – za odwagę, kreatywność i wspaniałą zabawę!

logo fio

 

Winowskie spotkanie filmowe 2

Serdecznie zapraszamy na 2. WINOWSKIE SPOTKANIE FILMOWE, które jest inicjatywną Stowarzyszenia Błogoslawionego Alojzego Ligudy na rok 2020. Przewidujemy 10 filmowych spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu w auli pod kościołem. Tym razem zapraszamy na film PONTIFEX, którego głównym bohaterem jest ks. arcybiskup Alfons Nossol, emerytowany biskup opolski.

Czytaj więcej
Winowskie spotkanie filmowe

Serdecznie zapraszamy na pierwsze WINOWSKIE SPOTKANIE FILMOWE. To inicjatywna Stowarzyszenia Błogoslawionego Alojzego Ligudy na rok 2020. Przewidujemy 10 filmowych spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu w auli pod kościołem. Pierwszym filmem na który zapraszamy jest dokument pt. "Prace na wysokościach". Film ten został nagrodzony na V Zamojskim Festiwalu Filmowym w 2017 roku.
Film trwa 65 min i przedstawia opolską katedrę i prace nad jej renowacją.
Gościem spotkania będzie ks. Waldemar Klinger, od 4 lat proboszcz opolskiej katedry, wcześniej proboszcz winowskiej parafii.
Projekcja filmu: poniedziałek 20 stycznia 2020; godz. 19.00; aula pod kościołem w Winowie!

facebook_page_plugin