Loading color scheme

Zimowe rekolekcje w Białym Dunajcu

Tym razem w dniach 27.01.2019 - 2.02.2019 wyjechaliśmy do Białego Dunajca. Rekolekcje – jak zawsze – głosił ks. Eugeniusz Ploch Było nas około 120 osób – grupa tak duża, że musieliśmy mieszkać w trzech pensjonatach!. Od początku towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Idealne warunki narciarskie pomogły nawet najbardziej opornym i najmniejszym, pod okiem naszego instruktora Pana Sylwestra, nauczyć się sztuki zjeżdżania.
Tematem przewodnim głoszonych konferencji było "Odbudowywanie...naszej więzi z Bogiem, z rodziną bliższą i dalszą, z dziećmi...". Każdy z nas podczas codziennej Eucharystii modlił się o światło Ducha Świętego, o rozeznanie, co jeszcze wymaga w naszym życiu naprawy i odbudowy. Pomagały nam w tym nauki ks. Eugeniusza.
Forma wyjazdu – pomoc i zorganizowana opieka nad dziećmi – pomogły w skupieniu, wyciszeniu, skoncentrowaniu się na głoszonym słowie. Dla rodziców, zajętych dziećmi, zabieganych, to wielki dar. Jest nim także spędzony z dziećmi czas – radość płynąca z nart, śniegu, słońca, czasu dla rodziny.

facebook_page_plugin