Loading color scheme

Klub Seniora w Muzeum Sztuki Sakralnej

Na stronie: visitopolskie.pl/pl/objects/details/id,15238/m,Ligota-Dolna/t,Muzeum-Sztuki-Sakralnej-w-Ligocie-Dolnej-pod-Gora-sw-Anny.html można przeczytać:
„Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej pod Górą Św. Anny powstało na początku maja 2018 roku. Jest to jedyne w Polsce prywatne muzeum tego typu oraz pierwsze muzeum na terenie gminy Strzelce Opolskie. Wśród około 2000 eksponatów o tematyce sakralnej, czyli zabytkowych figur, rzeżb, krzyży, kapliczek oraz przedmiotów kultu religijnego i starych dewocjonaliów, najliczniejszą ekspozycję stanowią obrazy.
Jest to NAJWIĘKSZA W POLSCE licząca ponad 700 egzemplarzy kolekcja oleodruków, druków, litografii o treści sakralnej. Są to oprawione w oryginalne ramy tzw. OBRAZY ŚWIĘTE z XIX i początku XX wieku przedstawiające postaci świętych, sceny biblijne, wizerunki Matki Boskiej, Madonn Polskich, sceny pasyjne, miejsca pielgrzymkowe itp. Jedna z sal poświęcona jest wizerunkom Anioła Stróża ratującego dzieci.”

Nasza prawie czterdziestoosobowa grupa potwierdza: wspaniałe miejsce, niezwykłe opowieści przewodnika a zarazem właściciela Muzeum, kolekcjonera sztuki sakralnej, pana Ryszarda Makowieckiego. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem rozmachu dzieła, jakim jest to muzeum, odwagi i determinacji jego twórców i bogactwa zbiorów.

https://www.facebook.com/MuzeumLigota/
https://nto.pl/muzeum-sztuki-sakralnej-powstaje-w-ligocie-dolnej-pod-gora-sw-anny-wideo-zdjecia/ar/13122165
https://opole.tvp.pl/36986533/700-obrazow-a-takze-rzezby-oltarze-i-krzyze-pasjonat-sztuki-sakralnej-zalozyl-niezwykle-muzeum-w-ligocie-dolnej
https://kultura.wiara.pl/gal/spis/4669243.Muzeum-Sztuki-Sakralnej

  logo fio niwProjekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

facebook_page_plugin